6 dôvodov prečo si zamilujete tuhý šampón


Šampóny / piatok, 22. novembra , 2019

Priznám sa, že pojem tuhý šampón som evidovala už dlho ale vyskúšala som ho až nedávno. A musím povedať, že to bola chyba. Mala som ho začat používať oveľa skôr 🙂

V prvom rade je potrebné povedať, že tuhý šampón nieje na mydlovej báze a zložením sa podobá na klasické šampóny s tým rozdielom, že neobsahuje vodu a narozdiel od bežných komerčných šampónov majú prírodné zloženie. Neobsahujú sulfáty, ktoré u ľudi s citlivou pokožkou vyvolávajú podráždenie. Namiesto týchto zložiek používajú prírodné ako napríklad panenský kokosový olej, slnečnicový olej, glycerín, alebo prírodné silice.

Tu je mojich 6 dôvodov prečo som sa zamilovala do tuhých šampónov

Prírodné zloženie
Pre mňa osobne najdôležitejší bod. V súčasnosti na/do seba dávame také množstvo chémie, že každú príležitosť na niečo prírodné treba využiť.
Tuhé šampóny neobsahuju sulfáty, parabény, silikóny ani žiadne umelé parfémy. Použité zložky sú rastlinného pôvodu a preto sú vhodné aj na citlivú a alergickú pokožku.

Žiadny plastový odpad
Keďže tuhé šampóny neobsahujú vodu nieje potrebné aby mali plastový obal. Zvyčajne sú balené v papierových krabičkách takže negatívny dopad na prírodu je minimalizovaný. Dokonca je možné kúpiť aj bezobalové produkty.

Skvelé na cestovanie
Malé rozmery z tuhých šampónov robia ideálneho partnera na cestovanie. Nezaberajú veľa miesta, nemusíme sa báť rozliatia v batožine a pri kontrole na letisku sa nemusíme báť, či šampón nepresahuje povolené množstvo.

Počet umytí
Na prvý pohľad by sa mohlo zdať, že tuhý šampón vydrží len niekoľko umytí ale nieje to tak. 30 gramový šampón vydrží približne rovnako ako 200ml klasický šampón.

Nemusíte si tak často umývať vlasy
Po prechode na tuhé šampóny sa mi viditeľne menej mastia vlasy, ľahšie sa rozčesávajú a to dokonca aj bez použitia kondicionéra.

Slovenský výrobok
Slovenský trh s (kvalitnou) prírodnou kozmetikou sa v posledných rokoch začal prebúdzať k životu, z čoho mám úprimnú radosť. Osobne vždy rada uprednostním slovenský výrobok, aj keby si mám priplatiť nejaké to euro, ale viem že dostanem kvalitu a pomôžem slovenskému výrobcovi 🙂
Na trhu preto nieje problém nájsť slovenské tuhé šampóny.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *